uzależnienie od komputeraU osób, które mają problem z zachowaniem kontroli popędów mówi się o pewnych preferowanych zachowaniach, które są charakterystyczne i się powtarzają

1. Cybernetyczny seks - dla wielu osób jest to szansa na ucieczkę od siebie, od partnera czy innych problemów, które dotykają taką osobę w rzeczywistym świecie, którego nie jest w stanie zaakceptować. Bardzo często jest to problem, który wiąże się z uzależnieniem od stron porno. Osoby, które nisko cenią siebie jako partnerów seksualnych bardziej narażone są na taki problem i częściej angażują się w takie uzależnienie. Mogą to być również osoby, które obawiają się seksu, boją się wejść w świat przeżyć erotycznych.

2. Cybernetyczne relacje - charakterystycznym problemem będzie uzależnienie od zawierania cybernetycznych przyjaźni, jest to problem, który jest szczególnie często spotykany.

3. Kompulsje sieciowe - problem dotyczy między innymi uzależnienia od zakupów w sieci, aukcji online bądź też oferowanych online gier hazardowych.

4. Uzależnienie od informacji - problem związany z ciągłym przeglądaniem informacji, baz danych i stron www

5. Uzależnienie od komputera - ciągłe granie w gry, porządkowanie dysków na komputerze, ciągłe sprawdzanie parametrów sprzętu komputerowego, próby łamania kodów zabezpieczających.

Relacja uczestnika Forum Społeczeństwo: Większość moich korespondentów nie jest mi znana, nie widziałem ich twarzy. Są to jednak osoby, które polubiłem bardziej lub mniej. Są czynniki, które do tego doprowadziły. Pewne poglądy osób mogą sprawiać, że będzie się z nimi zgadzał bądź też nie. Istotna będzie jednak postawa takich osób i to za nią mogę kogoś lubić bądź też nie. Ważna jest również kultura danej osoby, która powinna iść w zgodzie z wiernością poglądom bronieniem ich nawet jeśli społeczność się z nimi nie zgadza. Przeciwnika trzeba zwalczać merytorycznie i charakteryzować się odpowiednia grzecznością wobec osób, które pytają. Trzeb pamiętać o rzetelnej wiedzy. Wszystko to będzie wynikać z tekstów i dlatego chce powiedzieć, że określenie postaw i poglądów jest możliwe na podstawie pisanego tekstu.

Warto poznać kilka tekstów i poglądy będą wracać bądź też będą się zmieniać. Można badać czy osoba jest spójna w swoich wypowiedziach czy stara się trzymać swoich poglądów, czy zachowuje się tak samo jak wcześniej. Natomiast, gdy chodzi o postawy jestem otwarty na osoby, które mogą pokazać swoje poglądy i wytłumaczyć dlaczego tak czy inaczej się zachowały. Nie oczekuje od osób agresywnych przeprosin, lecz wytłumaczenia, dlaczego w ten agresywny sposób się zachowały. Nawet jeśli osoba wyznaje poglądy, która dla mnie są tragiczne, ale potrafi się ich trzymać i bronić, jest dla mnie osobą godną uwagi i podziwu. Osoba, która jest w stanie powiedzieć, że sytuacje moralne i międzyludzkie odbiera w taki sposób jak ja staje się dla mnie osobą bliską.

czym jest uzależnienie od internetu Warto również powiedzieć o odwadze - czym jest chowanie się za Nickiem? Czy tutaj można mówić o odwadze? Jedynie pod pewnymi warunkami. Jeśli na kontaktach internetowych spędza się mnóstwo czasu tak naprawdę taki nic staje się swego rodzaju imieniem w sieci i niesie za sobą pewną formę rozpoznawania w środowisku internetowym. Za tym zaś będą szły wyraźne konsekwencje. Wchodzi się również w relacje międzyludzkie a to sprawia, że rola nicka jest jeszcze ważniejsza. Oczywiście jeśli będzie chciał może szybko uciec - gdyż jest tylko nickiem. Taka ucieczka będzie miała jednak bezpośrednio wpływ na jego ego, które będzie cierpieć tak jakby doszło do awantury twarzą w twarz z innym człowiekiem. Można zmienić nick ale czy idzie za tym zmiana postawy? Pewnie nie - prędzej czy później osoba zachowa się podobnie i będzie ryzykować własne dobre imię.

Mimo, że wszystko odbywa się w sieci to można po zachowaniu takiej osoby stwierdzić, że w świecie rzeczywistym jest tak samo cyniczna i niegodna uwagi. Takie poznanie danego człowieka może się okazać dużo bardziej prawdziwe i niekiedy będzie lepsze niż rzeczywiste spotkanie. Do tego dochodzą również minki w wiadomościach czy mailach, które mają pozwalać na łatwiejszy odbiór wiadomości i przesłania jakie chce z nią podać piszący.