Czy chcemy to przyznać, czy nie, picie towarzyskie to tkanina, która tworzy wiele z naszego życia społecznego. Niezależnie od tego, czy jest to happy hour, tailgating, przyjęcia obiadowe czy grill na podwórku, istnieje szansa, że piwo, alkohol i wino przepływają tak swobodnie, jak śmiech i swobodna rozmowa.

Ponad połowa amerykańskiej populacji pije regularnie, a wśród nich jest prawdopodobnie spory odsetek tych, którzy piją codziennie. Czy jeśli pijesz codziennie, oznacza to, że masz problem z alkoholem? Niekoniecznie. Możesz wypić drinka po kolacji każdego wieczoru, lub możesz spotkać się z przyjaciółmi na koktajle i nigdy nie doświadczyć żadnych problemów - a jeśli to ty, więcej mocy dla ciebie.

I tak, są te chwile, w których możesz mieć wstydliwy moment z nocy na mieście. Czy to jest coraz w walce, nie pamiętając pewnych wydarzeń z wieczoru, lub przewracając się nad jakimś hotie i zrobić kompletny głupiec z siebie, można chalk up do złej nocy, odkurzyć się i iść dalej.

Co jednak, jeśli te momenty zaczęły się piętrzyć i dodawać zainteresowania? Co by było, gdyby Twoja rodzina i przyjaciele zaczęli rzucać Ci cień z powodu tego, jak się zachowujesz, kiedy pijesz? Co jeśli twoje zdrowie, twoja praca i twoje relacje zaczęły wykazywać obciążenie z powodu twojego picia?

Jeśli to się dzieje z tobą, są znaki, że możesz mieć problem z piciem.

Możesz nie być alkoholikiem, ale...

Możesz znaleźć się w tej sytuacji, a jeśli jesteś pierwszą rzeczą, którą mówisz sobie jest poczekaj chwilę, nie mam problemu z piciem. Nie jestem alkoholikiem.

Tak, możesz lubić się zabawić i wyluzować, i tak, możesz wpaść w małe kłopoty od czasu do czasu. Zabijasz w pracy, płacisz rachunki, wypełniasz wszystkie obowiązki rodzinne i wydaje się, że masz wszystko pod kontrolą.

Tak może być teraz, ale jeśli byłeś regularnym czytelnikiem blogów tutaj w Sober Nation, bez wątpienia widziałeś to powtarzane, że alkoholizm jest złożoną i postępującą chorobą. To prawda, może jeszcze nie stąpasz po głębokich i niebezpiecznych wodach alkoholizmu, ale są pewne oznaki, że masz problem z piciem.

Twoja rodzina i przyjaciele mogą zacząć zauważać, że stajesz się inną osobą, kiedy pijesz. Być może nawet sam zauważasz, że coś jest nie tak. Kiedy te głosy wewnątrz (i mam na myśli dobre głosy) zaczynają mówić ci, że zaczynasz skręcać w lewo, ważne jest, aby zwrócić uwagę.

Poniżej przedstawiamy kilka wyraźnych oznak, że możesz mieć problem z piciem.

1 - Obiecujesz sobie, że rzucisz palenie, ale nie robisz tego

Jednym z głównych znaków, że możesz mieć problem z piciem jest złożenie przysięgi, że już nigdy, przenigdy nie będziesz pił. Często dzieje się to po żenującym lub upokarzającym momencie pod wpływem.

W normalnych sytuacjach ludzie, którzy doświadczają tego typu sytuacji, dotrzymują słowa i przestają pić, aby uniknąć dalszego zakłopotania. Jednak jeśli zauważysz, że musisz przepraszać w kółko za żenujące rzeczy, które powiedziałeś i robisz, kiedy pijesz, to zdecydowanie może wskazywać, że możesz mieć problem z uzależnieniem od alkoholu.

2 - Wzrasta Twoja tolerancja

W prostych słowach, tolerancja na alkohol występuje, gdy nie ma już efektu, jak to miało miejsce, gdy osoba po raz pierwszy zaczyna pić. Możemy pamiętać o pierwszych razach, kiedy piliśmy i zdaliśmy sobie sprawę, że nie trzeba wiele, aby uzyskać nasz buzz na.

W miarę jak osoba staje się bardziej doświadczonym pijącym, jej ciało przystosowuje się do alkoholu w systemie, który nie ma już takiego wpływu jak kiedyś. Jednak, aby osoba uzyskać ten buzz, że trzeba pić więcej alkoholu i cykl tolerancji i więcej gorzałki zaczyna rosnąć szerzej.

Jeśli dochodzisz do punktu, w którym można puknąć je z powrotem i nie czuć efektów, może to wskazywać, że możesz mieć problem z piciem.

Twoje życie towarzyskie zaczyna się kręcić wokół picia

Nie ma nic złego w piciu drinków z przyjaciółmi lub znajomymi z pracy, ale może to być problem, jeśli chcesz być towarzyski tylko wtedy, gdy w grę wchodzi picie. Jeśli coraz częściej mówisz sobie: "hej, spotkajmy się u mnie na drinka przed kolacją" lub "spotkajmy się w barze przed meczem", możesz stać się uzależniony od alkoholu.

Zmiany osobowości

Jeśli twoi przyjaciele i rodzina twierdzą, że twoja osobowość zmienia się, gdy zaczynasz pić, jest to znak, że możesz mieć problem z piciem. Kiedy ludzie piją, mogą stać się głośni, lekkomyślni, a nawet gwałtowni podczas spożywania alkoholu lub mogą się całkowicie wycofać.

Często ludzie piją, aby zamaskować depresję, złagodzić niepokój lub poradzić sobie ze stresem życia codziennego. Jeśli alkohol zaczyna być Twoim głównym mechanizmem radzenia sobie, możesz mieć problem z piciem.

Doświadczasz zaciemnień


Zdjęcie dzięki uprzejmości www.dailymail.co.uk

Być może najstraszniejszym objawem uzależnienia od alkoholu i nadużywania go jest zjawisko zaciemnienia. Podczas blackoutu jesteś całkowicie świadomy przez cały czas, ale istnieją znaczne luki w tym, co pamiętasz.

Jeśli wychodzisz z domu i nie pamiętasz części swojego wieczoru, Twoi przyjaciele przypominają Ci, co robiłeś poprzedniego wieczoru, lub musisz coraz częściej odpowiadać na pytanie "co robiłem wczoraj?", masz do czynienia z problemem alkoholowym.

Czy masz problem z piciem? Natychmiast skorzystaj z pomocy

Jeśli wykazujesz oznaki, że możesz mieć problem z piciem, nie czekaj i nie pogarszaj problemu; natychmiast poszukaj pomocy. Choć może nie jesteś jeszcze pełnoprawnym alkoholikiem, kiedy zaczynasz zauważać oznaki uzależnienia od alkoholu, zbliżasz się do niebezpieczeństwa uzależnienia.

Jeśli chcesz rzucić picie na dobre, możesz liczyć na Sober Nation, aby zapewnić Ci informacje potrzebne do poprawy. Od artykułów informacyjnych i blogów do kompleksowego katalogu leczenia, dajemy Ci narzędzia i wsparcie, którego potrzebujesz, aby odwrócić się od rzeczywistości.

Skontaktuj się z Sober Nation dziś i zacząć żyć zdrowsze i szczęśliwsze życie.