Zaczęło się jako pomysł między przyjaciółmi.

Kiedy założyliśmy New Lyfe Clothing, było to tak naprawdę hobby bardziej niż cokolwiek innego. Nie mieliśmy pojęcia, jaki wpływ na życie będziemy mieli dzięki kilku prostym projektom koszulek. To tylko pokazuje, z jaką pasją ludzie podchodzą do kwestii odzyskiwania zdrowia.

Z tym, mamy przyjemność ogłosić, że łączymy Sober Nation i New Lyfe Clothing Co. w jedną spójną platformę. To będzie niesamowite!

Co było inspiracją dla New Lyfe Clothing Co?

Wyzdrowienie i uzależnienie nie powinny być tajemnicą. Chcieliśmy stworzyć linię ubrań, która mówi o korzyściach płynących z wyzdrowienia i z dala od fałszywego udawania gloryfikacji używania narkotyków.

W społeczeństwie, kiedy patrzymy na to, jak ogół społeczeństwa postrzega uzależnienie, uzależnieni są zawsze przedstawiani jako "wraki pociągów". Programy takie jak Interwencja i Celebrity Rehab zarabiają miliony dolarów pisząc historie o cierpieniu ludzi zmagających się z uzależnieniem. Nikt nigdy nie mówi o drugiej stronie.

Nikt nigdy nie podkreśla pięknych historii sukcesu ludzi, którzy znaleźli wyzdrowienie i zrobili niesamowite rzeczy ze swoim życiem.

To był pomysł na New Lyfe Clothing. Uzależnieni nie są wrakami pociągów. Jesteśmy silni i dumni z tego, skąd pochodzimy, i nie ma powodu, abyśmy nie mieli sposobu na wyrażenie siebie w ten sposób.

Co oznacza odzież New Lyfe?

Linia New Lyfe jest przeznaczona dla wojowników.

Wierzymy w siłę

Biorąc pod uwagę wszystko, przez co przeszliśmy, staliśmy się silni. Znieśliśmy ból nie do zniesienia i wyszliśmy z drugiej strony z nowym spojrzeniem. Patrzymy na siebie z pokornym zadowoleniem, ponieważ wiemy, że jeśli dotarliśmy tak daleko, możemy przejść przez wszystko.

Wierzymy w pewność siebie

Po prostu bądź sobą! Zapytaj siebie, w co wierzysz? Co jest dla Ciebie ważne? Wierzymy, że nigdy nie powinieneś bać się być tym, kim jesteś.

Wierzymy w niezależność

Fakt, że miałeś odwagę wytrzeźwieć jest wystarczającym dowodem na to, że jesteś niezależny. W tym świecie, gdzie wszyscy mówią ci, żebyś grał bezpiecznie, był taki jak wszyscy, chodził do baru w weekendy i ubierał się w określony sposób, może być łatwo wtopić się w tłum. Nie wymagamy pozwolenia na wyrażanie siebie, a co za tym idzie, akceptujemy innych ludzi takimi, jakimi są. Stoimy na własnych nogach.

Wierzymy w pomaganie sobie nawzajem

U podstaw tego wszystkiego leży to, że musimy być dla innych, kiedy są w potrzebie. Wspólnota i społeczność to podstawa. Jeśli nie mamy siebie nawzajem, to nie mamy nic. Nie musimy nosić odznaki honorowej, nie musimy się chwalić, po prostu musimy być tam dla następnego uzależnionego, kiedy on lub ona potrzebuje pomocy.

Stroje uliczne i odzyskiwanie

Uważamy New Lyfe za linię odzieży ulicznej.

Wielu z nas pochodzi z ulicy. Nie wszyscy, ale można śmiało powiedzieć, że wielu wyleczonych z nałogów ma za sobą doświadczenie w chodzeniu po ulicach. Staramy się zawrzeć ten styl w naszym przekazie.

Kiedy masz takie doświadczenia, jakie my mamy, uczysz się szybko adaptować. Jesteśmy ludźmi, którzy wytrwali, więc chcemy to uczcić w naszych projektach.

Chcemy też przemawiać do młodych ludzi. Wiemy, że uzależnienia i powrót do zdrowia powoli stają się coraz bardziej akceptowane w naszym społeczeństwie, ale wciąż mamy przed sobą długą drogę. Zmiana poglądów młodych ludzi jest kluczem do przełamania stygmatu uzależnienia.

New Lyfe jest buntem przeciwko piętnu uzależnienia.

"Rzeczą gorszą od buntu, jest rzecz, która powoduje bunt".

- Frederick Douglas

Długoterminowy cel mody i wyzdrowienia

Popularny wzór HEROin występuje zarówno w krojach męskich, jak i damskich.

Na początku może się to wydawać zwykłą linią t-shirtów, ale to coś więcej. Ile jeszcze naszych przyjaciół i rodzin musi umrzeć, zanim uzależnienie zostanie potraktowane poważnie przez nasze społeczeństwo?

Aby przełamać stygmat, musimy zacząć mówić o wyzdrowieniu. Musimy nie bać się mówić o tym, kim jesteśmy. To, że miałeś problem z uzależnieniem, nie czyni cię słabym. Rzeczywistość jest taka, że jeśli byłeś w stanie znaleźć siłę, aby zająć się swoim problemem i wytrzeźwieć, jesteś jednym z niewielu elitarnych mężczyzn i kobiet na świecie. Uzyskanie czystej trzeźwości jest tak trudne, a to osiągnięcie powinno być świętowane.

Uważamy, że jest to bardzo ważny element budowania kultury zdrowienia, niektórzy mogą nawet nazwać to kontrkulturą.

Społeczność zawsze była kręgosłupem Sober Nation. Od początku staraliśmy się zgromadzić ludzi i zbudować miejsce, w którym moglibyśmy rozmawiać o uzależnieniu i zdrowieniu. Otwarte forum, na którym moglibyśmy prowadzić otwarte rozmowy o rzeczach, których wciąż możemy nie do końca rozumieć. Wspólnota zawsze była kluczem. Nieważne kim jesteś, co zrobiłeś, jakiego koloru jesteś lub w co wierzysz, możesz być częścią rodziny Sober Nation.

Mamy nadzieję, że będziecie wspierać nasze przesłanie i że będziecie wspierać każdego, kto potrzebuje pomocnej dłoni.