Jaki typ odwyku od uzależnień jest odpowiedni dla Ciebie?

Dobrym miejscem do rozpoczęcia, jeśli chodzi o odwyk, jest wybór odpowiedniego stylu odwyku. Istnieje wiele programów i chociaż każdy z nich ma swoje miejsce w zapewnieniu wysokiej jakości opieki, nie wszystkie pasują do długoterminowych lub krótkoterminowych potrzeb każdego. Oto spojrzenie na kilka rzeczy do rozważenia.

Usługi detoksykacyjne

Czy potrzebujesz detoksu? Jeśli używałeś narkotyków przez długi czas lub używałeś bardzo uzależniających narkotyków, odwyk zaczyna się od detoksu. Podczas detoksu, Twoje ciało pracuje nad usunięciem z niego substancji chemicznych i toksyn, podczas gdy Ty otrzymujesz kompleksową opiekę i wsparcie. Oferujemy ośrodek detoksu medycznego. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zapewnić leki i monitorować Twój stan zdrowia podczas detoksu. Detoks jest konieczny, jeśli aktywnie używasz i nie możesz przestać. Dowiedz się więcej na ten temat:

  • Centrum detoksykacji dla mężczyzn
  • Ośrodek detoksykacyjny dla kobiet
  • Detoks medyczny
  • Ośrodek detoksykacyjny FAQs

Terapia stacjonarna

Po detoksie, większość ludzi przechodzi na terapię stacjonarną. Należy pamiętać, że osoby bez potrzeby detoksu zaczynają tutaj w najlepszym przypadku. W domu opieki, będziesz otoczony przez innych ludzi, którzy rozumieją, przez co przechodzisz. Będziesz tu mieszkać przez kilka tygodni. W tym czasie skupisz się wyłącznie na swoich potrzebach, bez żadnych wpływów zewnętrznych. Terapia w ośrodku oferuje również możliwość skorzystania z opieki w przypadku podwójnej diagnozy. Jeśli cierpisz na zaburzenia psychiczne, takie jak lęk lub depresja, możemy pracować również nad tym problemem.

Usługi ambulatoryjne

W niektórych przypadkach możesz zacząć od opieki ambulatoryjnej lub przejść do niej. Oferujemy kilka opcji programowych. Rodzaj i poziom odwyku od uzależnień, którego potrzebujesz, zależy od tego, jak dobrze jesteś w stanie trzymać się swoich celów i pracować w kierunku pożądanych rezultatów. Różnią się one również w zależności od rodzaju opieki, jaką będziesz otrzymywać. Niektóre z oferowanych przez nas opcji obejmują:

  • Intensywny program ambulatoryjny
  • Program częściowej hospitalizacji
  • Usługi terapii ambulatoryjnej
  • Usługi programu opieki po odwyku

Radzenie sobie z Twoimi specyficznymi potrzebami w zakresie odwyku od uzależnień

Rozważając różne rodzaje programów leczenia, które oferujemy i które mogą być najlepsze dla Ciebie, pamiętaj, aby skupić się na swoich potrzebach. Oferujemy również programy stworzone z myślą o konkretnych potrzebach, np. dla osób udzielających pierwszej pomocy lub pracowników służby zdrowia. Może się zdarzyć, że uzależnienie jest spowodowane bólem podstawowym i przewlekłym. I, jak wspomniano, wiele osób korzysta z leczenia zdrowia psychicznego równolegle z leczeniem uzależnienia. To wszystko są usługi, które możemy Ci zaoferować.

Jak wybrać właściwą opiekę?

Potrzeby w zakresie odwyku od uzależnień różnią się w zależności od wielu czynników. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest ścisła współpraca z zespołem profesjonalistów, którzy odpowiedzą na Twoje pytania. Podczas wizyty w Lakeview Health przeprowadzimy pełną ocenę i określimy Twoje potrzeby w zakresie zdrowia fizycznego i psychicznego. Na tej podstawie będziemy mogli przedstawić zalecenia dotyczące najlepszych programów w Państwa sytuacji. Nie ma złych odpowiedzi. Jedynym celem jest zapewnienie Państwu kompleksowej opieki, której potrzebują Państwo w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników w perspektywie długoterminowej.