Odzyskując alkoholików lub narkomanów może czasami cierpieć z powtarzających się snów o narkotykach ich wyboru. Podczas gdy może to być niepokojące dla osób na odwyku, zazwyczaj nie jest to znak nawrotu czekającego na to, co się stanie. Nauka o sposobie, w jaki umysł reaguje, gdy jest w trakcie leczenia, pomoże tym osobom zrozumieć, jakie wyzwalacze mogą napotkać w kontekście nawrotu, a także jak radzić sobie z żywymi snami o narkotykach.

Podczas gdy ktoś w odzysku może być robi dobrze i przysięgał narkotyków lub alkoholu, ich podświadomy umysł może mieć zupełnie inne uczucie na ten temat. Świadomy umysł osoby może wiedzieć, że próbuje nawet łyk alkoholu lub narkotyków jest nawrót i będzie zepsuć cały proces odzyskiwania przez ustawienie osoby z powrotem. Jednak gdy osoba zasypia, ich podświadomy umysł może przynieść bardzo wizualne narkotyków marzenia jednego rzeczywiście picie szklanki alkoholu lub spożywanie ich narkotyków wyboru. To może być ze względu na osoby podświadomości umysłu pracy przez fazy procesu odzyskiwania.

Chociaż narkotyków marzenia mogą być nieszkodliwe dla osoby, mogą wydawać się tak realne, że jednostka może obudzić realistycznie myśląc, że spożyli lub są w posiadaniu ich ulubionego narkotyku wyboru lub napoju alkoholowego. To może być tak przerażająco realne, że niektórzy ludzie będą przekonani, że nie będą w stanie odzyskać całkowicie. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, że jest to tylko faza, jak umysł jest odzyskiwanie i uczenia się, jak dostosować bez stymulantów. Jest to również korzystne dla tych, którzy mają żywe sny narkotyków mówić o nich z ich doradcą lub terapeuta, aby pomóc im zrealizować konkretne wyzwalacze.

Istnieją pewne rzeczy, które można zrobić, aby pomóc im mieć mniej szans na wywołanie stanu indukowanego snem, a tym samym wyeliminowanie narkotyków marzenia. Chociaż próbuje tych technik może działać dobrze dla niektórych, mogą nie działać tak dobrze dla innych, jak każdy jest wyjątkowy. Pomagając wyeliminować narkotyków marzenia, będzie to również pomóc osobie wzdłuż w ich procesie odzyskiwania przez usunięcie pokus podświadomości może przynieść. Jedną z ważnych rzeczy, które można zrobić, to oczywiście porozmawiać z ich doradcą lub terapeutą o wszystkich szczegółach dotyczących ich narkotyków marzeń. Intensywne narkotyków marzenia mogą nawet skłonić osobę, aby spróbować 12-step spotkanie więc mogą one odzyskać od realistycznych uczuć ich narkotyków marzenia lepiej. Wreszcie, inną ważną rzeczą, którą można zrobić, jest wykonywanie ćwiczeń przed snem. To pomoże drastycznie zmniejszyć zdolność dla podświadomego umysłu, aby wejść w stan snu. Robiąc to, osoba pomoże sobie pobyt z dala od takich wizualnych, żywe reprezentacji angażowania się w działania w ich narkotyków marzenia.