4 Holistyczne podejścia do zapobiegania nawrotom 19 grudnia 2020 | Lakeview Health | Leczenie uzależnień, Leczenie holistyczne, Uzdrawianie przez Lakeview Health Lakeview Health Bardzo ważne jest, aby poważnie podejść do kwestii zapobiegania nawrotom. Dotyczy to zarówno okresu, w którym poddawany jesteś terapii w programie rezydencyjnym, takim jak ten prowadzony przez Lakeview Health, jak i, co ważniejsze, po opuszczeniu naszej placówki. Chociaż istnieje wiele rodzajów metod zapobiegania nawrotom, niektóre z najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących obejmują podejście holistyczne. W Lakeview Health zapewniamy wsparcie w ramach holistycznego leczenia uzależnień dla osób, które mogą z niego skorzystać. Strategie zapobiegania nawrotom Jeśli chodzi o znalezienie holistycznego podejścia do zapobiegania nawrotom, jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że istnieje wiele różnych dostępnych możliwości. Nie wszystkie z nich sprawdzą się w przypadku każdej osoby zmagającej się z uzależnieniem. Ale w trakcie poszukiwań na pewno znajdziesz przynajmniej jedną, która będzie dla ciebie interesująca i skuteczna. 1. Medytacja Medytacja pozwala na skupienie umysłu i spowolnienie ciała w intensywnych momentach niepokoju lub dyskomfortu. Dzięki medytacji twój umysł i zmysły wchodzą w równowagę i możesz poczuć, że się relaksujesz. Jest to również bardzo skuteczny sposób na ponowne skupienie myśli, co może być istotną częścią zapobiegania nawrotom.

2. Joga Joga to coś więcej niż tylko ćwiczenia dla twojego ciała. Ruchy i praktyki są uspokajające i regenerujące. Mogą pomóc ci spowolnić produkcję kortyzolu - hormonu stresu - w twoim ciele, pozwalając ci skupić się na leczeniu. 3. Terapia masażem Kiedy masz do czynienia z intensywnością terapii uzależnień, stany zapalne i napięcie gromadzą się w mięśniach Twojego ciała. Terapia masażem może pomóc zmniejszyć niektóre z tych uczuć poprzez zwiększenie przepływu krwi bogatej w tlen. 4. Odżywianie Możesz być zaskoczony, aby myśleć o terapii żywieniowej jako holistycznego leczenia uzależnień. Jednak może być ona bardzo skuteczna z kilku powodów. Działa w celu przywrócenia zdrowia organizmu i pomaga narządom się leczyć. Działa na poziomie komórkowym, aby poprawić zdrowie, a nawet dobrostan psychiczny.

Znalezienie holistycznego podejścia do zapobiegania nawrotom Holistyczne leczenie uzależnień może działać bardzo dobrze dla Ciebie, jeśli znajdziesz odpowiednie narzędzia do wykorzystania. Nasz zespół będzie z tobą współpracował w tym procesie. Pamiętaj, że jeśli chodzi o zapobieganie nawrotom, nadal musisz skupić się na terapii opartej na dowodach naukowych, która może pomóc Ci przepracować uzależnienie, przyczyny, traumę i stres, który odczuwasz. Te dwa podejścia terapeutyczne mogą współpracować ze sobą, aby zapewnić Ci najlepszy sposób na ponowne przyjęcie życia. Wiedz, kiedy musisz wrócić do opieki Chociaż metody zapobiegania nawrotom mogą być bardzo skuteczne, dla niektórych osób nie są wystarczające, aby utrzymać ich w trzeźwości. Jeśli ponownie zaczynasz używać narkotyków, nie poddawaj się. Możesz odnieść sukces. Potrzebujesz tylko wsparcia, które pomoże Ci wrócić do tego punktu. Możemy Ci pomóc z programami takimi jak: Detoksykacja dla kobiet Detoksykacja dla mężczyzn Leczenie stacjonarne Programy intensywnej terapii ambulatoryjnej Programy częściowej hospitalizacji Dotrzyj do Lakeview Health już dziś Zapobieganie nawrotom uzależnienia jest stałym celem każdej osoby uzależnionej od narkotyków i alkoholu.