Mieliśmy nasz miesięczny czat na twitterze wczoraj wieczorem. Tematem był metadon i suboxone. Z oczywistych powodów jest to kontrowersyjny temat. Sober Nation już podjęła pewne back lash na jak czujemy się w tej sprawie. Nie mamy nic do ukrycia o tym, jak się czujemy i jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie. Pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie upublicznienie naszych poglądów, dzięki czemu nie będzie żadnych pytań.

Jeśli nie zgadzasz się z naszym stanowiskiem, to jest to całkowicie w porządku. Masz prawo nie zgadzać się z nami, tak samo jak my mamy prawo nie zgadzać się z Tobą. Prosimy, aby w komentarzach do tego artykułu każdy zachował szacunek.

Zacznijmy od zdefiniowania, czym jest metadon.

Podstawową funkcją (i zastosowaniem) metadonu jest pomoc w odstawieniu opiatów. Wiele razy metadon jest dystrybuowany w placówkach detoksykacyjnych. Jest to bardzo silny lek i jest wysoce uzależniający. W rzeczywistości, proces wycofania z metadonu został zgłoszony do bardziej bolesne, i trwać znacznie dłużej niż wycofanie z heroiny.

Gdy jest stosowany jako rozwiązanie tymczasowe, metadon może być bardzo skuteczny w pomocy z odstawienia opiatów. Sober Nation nie widzi leczenia metadonem jako długoterminowego rozwiązania do odzysku. Widzimy to jako środek do celu. To nie znaczy, że ludzie, którzy używają metadonu są "źli ludzie" lub nie są jakoś w odzysku. Jeśli używasz metadonu, a twoje życie dzięki niemu uległo poprawie, to popieramy cię. Nie oznacza to jednak, że koniecznie się z tym zgadzamy. Każda osoba ma prawo do podejmowania własnych decyzji.

Popieramy abstynencję. To było nasze doświadczenie, że ból odstawienia, rzeczywiście przekształcił się w siłę dla wielu ludzi odzyskujących od uzależnienia od opiatów. Jedna osobista historia została nawet napisana na ten temat w bardzo intrygującym artykule zatytułowanym "Czego nauczyłem się od OxyContinu". Popieramy abstynencję z tego prostego powodu, że pragniemy, aby każdy, kto został dotknięty uzależnieniem - poczuł radość, wolność i szczęście, które przychodzi wraz z całkowitą abstynencją od narkotyków i alkoholu.

Faktem pozostaje, że metadon jest substancją kontrolowaną. Jest to syntetyczny opioid i jest silnie uzależniający.

Uzależnienie jest największym problemem zdrowotnym tego kraju. Jest to z łatwością najbardziej śmiertelny, najdroższy i najbardziej destrukcyjny problem zdrowotny, z którym mamy do czynienia. Szacunki twierdzą, że uzależnienie od narkotyków i alkoholu kosztuje Stany Zjednoczone 559 000 000 000 dolarów każdego roku. Mimo to, jest to problem, o którym mówi się najmniej. Stwierdzamy, że mówienie o tym kontrowersyjnym problemie, to dobra rzecz. Jest to kwestia, która wpływa na nas wszystkich, i istnieje kilka twardych realiów, które przychodzą wraz z tym.

Metadon nie leczy uzależnienia. Aby naprawdę dostać się do korzenia uzależnienia, sugerujemy uzyskanie profesjonalnej pomocy, aby poradzić sobie z emocjonalnymi, psychologicznymi i duchowymi dolegliwościami, które mogą być źródłem problemu. W ten sam sposób wspieramy dietę i ćwiczenia w walce z otyłością. Nie jest to łatwe, wiele razy nie jest to sprawiedliwe... ale taki jest świat, w którym żyjemy. Jak wiele rzeczy w życiu, najlepszy sposób jest zazwyczaj trudny. Naszym zdaniem, zajęcie się problemem z głową jest najlepszą drogą.

Aby powtórzyć fakt, nie chcemy zrazić tych, którzy biorą suboxone lub metadon. Wręcz przeciwnie. Jeśli chcesz pomocy w uzyskaniu i utrzymaniu czystości, pomożemy ci. Mamy przedstawicieli na wezwanie 24/7, aby pomóc ludziom uzyskać leczenie, pomóc w problemach rodzinnych, nawet po prostu dać trochę rady i nadziei ludziom, którzy czują się samotni. Nikt, kto dzwoni na naszą infolinię nie jest odrzucany.

Jesteśmy naprawdę zainteresowani poznaniem Twojej opinii. Jeśli się z nami nie zgadzacie, to jest to jak najbardziej w porządku.

Niech Bóg was wszystkich błogosławi.