Jeśli jesteś nowy w świecie wyzdrowienia, jesteś gotowy i chętny, aby zostawić swój nałóg za sobą i objąć uzdrowienie i nadzieję, która pochodzi z trzeźwości. Zrobisz wszystko, co trzeba, aby osiągnąć ten ostateczny cel i zrobisz to za pomocą wszelkich niezbędnych środków.

Jesteś podekscytowany i chętny, ale prawdopodobnie jesteś przerażony. Każdy, kto ciężko pracował, aby osiągnąć znaczną czystość i trzeźwość, powie ci o przeszkodach i zmaganiach, które napotkał w swojej podróży w kierunku wyzdrowienia na całe życie.

To zdecydowanie może być przygoda.

Nie jest to nic, czego byś już nie słyszał: powrót do zdrowia jest zobowiązaniem i musisz przesunąć swoje żetony na środek stołu. Dla wielu uzależnionych, myśl o tym, że wyzdrowienie będzie "na zawsze" jest najbardziej przytłaczającą myślą, jakiej doświadczą.

Przez lata spędzałeś dni skupiając swoją energię na zdobywaniu wybranego przez siebie narkotyku i uczyniłeś go centralnym punktem swojego życia. Myśl o całkowitym porzuceniu go jest przerażająca.

Aby przeciwdziałać tym myślom, uzależnieni ze wszystkich środowisk przyjęli proste powiedzenie: jeden dzień na raz.

Jeden dzień na raz: Co to znaczy?

Jeśli masz za sobą czysty i trzeźwy czas, prawdopodobnie słyszałeś wyrażenie " jeden dzień na raz". Jest to prawdopodobnie najczęściej powtarzane powiedzenie przy stołach grup 12-stopniowych i innych podobnych grup wsparcia dla trzeźwych.

We wczesnej trzeźwości, wielu alkoholików i uzależnionych walczy o to, by przeżyć dzień. Kiedy po raz pierwszy stajemy się czyści i trzeźwi, nasze emocje są nowe i intensywne, i może być niezwykle trudno przetwarzać te uczucia, próbując jednocześnie skupić się na zdrowieniu i życiu z dnia na dzień.

Podchodząc do zdrowienia dzień po dniu, skupiasz się na tym, co dzieje się właśnie teraz. Od momentu przebudzenia do momentu pójścia spać będziesz pamiętał o wszystkich powodach, dla których nie możesz zrezygnować z siebie i podejmiesz wszelkie działania, które są konieczne, aby przejść przez dzień bez używania.

Pójdziesz na spotkanie, zadzwonisz do sponsora lub innych wspierających osób w twoim życiu. pomodlisz się, pomedytujesz, zrobisz listę wdzięczności, wybaczysz sobie, nie pijąc; cokolwiek będziesz musiał zrobić, zrobisz to. Jeśli musisz żyć godzinę na raz lub nawet minutę na raz, zrób to.

Im bardziej będziesz w stanie utrzymać się w teraźniejszości, stanie się to drugą naturą i twoje zdrowienie zacznie być łatwiejsze. Bez wątpienia napotkasz na wyzwania, ale umiejętność utrzymania rzeczy w perspektywie sprawi, że wyzwania te będą łatwiejsze do opanowania.

Często słyszy się, że osoby, które mają dużo czasu na oczyszczenie, mówią o tym, jak zrobić to do północy lub jak łatwo to zrobić, aby utrzymać się na kursie.

Putting It Into Practice: Jak żyć jednym dniem na raz

Jakie są sposoby na to, aby żyć jednym dniem w czasie swojego powrotu do zdrowia? Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz grę w odwyku, czy też masz już za sobą sporo czasu spędzonego w odwyku, istnieje kilka prostych wskazówek, które mogą ci pomóc w podróży:

  • Nie czuj, że musisz rozwiązać wszystkie swoje problemy życiowe na raz. Jeśli znasz Modlitwę Spokoju, powtarzaj ją często.
  • Poświęć trochę czasu w ciągu dnia (może 10 minut lub więcej) na czytanie, refleksję i medytację.
  • Naucz się dbać o siebie: ćwicz z umiarem, naucz się dobrze odżywiać i bądź dumny ze swojego wyglądu.
  • Każdego dnia zrób dla siebie plan. Być może nie będziesz go realizować do końca, ale uda Ci się go wykonać.
  • Nie podejmuj żadnych pochopnych decyzji.
  • Staraj się każdego dnia zrobić jedną dobrą rzecz lub uczynek.
  • Uwierz, że możesz być szczęśliwy i jest to Twoje prawo do bycia szczęśliwym.

Choć z pewnością istnieje więcej sposobów na życie w teraźniejszości, te wskazówki zapewnią solidne podstawy do zbudowania solidnej ścieżki dla twojego powrotu do zdrowia. Aby uzyskać więcej wskazówek na temat jak najlepszego wykorzystania swojego odzysku, upewnij się, że sprawdzisz Sober Nation's Recovery Blog.

Każdego dnia dodawane są nowe artykuły i blogi, które dostarczają informacji i zachęty, której potrzebujesz, aby wyzdrowienie stało się dla ciebie rzeczywistością.