To niesamowite, co może zrobić powrót do zdrowia.

Ostatnio młody człowiek z St. Paul zamieścił na Reddit zdjęcie przed i po. Zdjęcie stało się wirusem i młody człowiek udzielił wywiadu dla Fox 9.

Ryan Harder mówi, że walczy z uzależnieniem od 14 roku życia. Zaczął od marihuany i alkoholu, ale w końcu opanowały go siły uzależnienia. Ryan wielokrotnie próbował wyjść z nałogu na własną rękę, ale zawsze mu się to nie udawało.

Był w co najmniej 10 ośrodkach leczenia, a jego uzależnienie od narkotyków doprowadziło do wielu aresztowań. Został skazany za siedem drobnych wykroczeń, DWI i przestępstwo. Ryan mówi, że jego ostatnie uzależnienie od mety jest tym, co doprowadziło go do najmroczniejszych momentów w jego życiu.

"Zamierzałem skoczyć z mostu, ponieważ miałem dość stylu życia polegającego na byciu na haju, byciu bezdomnym, nie mając gdzie się podziać i będąc całkowicie nieszczęśliwym".

- Ryan Harder

Teraz 23 i dziewięć miesięcy w całkowitej trzeźwości, Harder wiedział, że nadszedł czas, aby podzielić się swoją historią. Zamieścił dwa kontrastujące ze sobą zdjęcia na Reddit, ujawniając, jak daleko zaszedł niecały rok później. Jego post stał się viralem, zbierając ponad dwa miliony wyświetleń i tysiące komentarzy.

Obecnie Harder żyje w trzeźwej społeczności. Robi to, co do niego należy. Pracuje na pełny etat i twierdzi, że ciężko pracuje nad odbudową relacji.

"Mam przyjaciół" - mówi Harder. "Mam prawdziwych przyjaciół. Dużo rozmawiam z moją rodziną. Zyskuję relacje z powrotem. Mogę się pokazać. Mogę pokazać się w życiu. Mogę być przyjacielem; mogę być bratem, synem. Mogę być wujkiem i to są wszystko rzeczy, które cenię i wszystkie, których wcześniej nie mogłem robić."

Historia powrotu Ryana do zdrowia nie tylko przywróciła mu motywację, ale także zachęca innych do podjęcia działań.

Nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić, nawet z moją przeszłością kryminalną, nawet będąc bezdomnym, nawet nie mając nic, nie zamieniłbym niczego na to, co mam teraz" - mówi Harder.

Przedstawiciele Minnesota Adult and Teen Challenge mówią, że nikt tak naprawdę nie chce być uzależniony.

To jeszcze jeden przykład młodego człowieka (lub kobiety), który pracuje nad wyzdrowieniem i szybko odzyskuje swoje życie. Trzeźwość wyraźnie zmieniła życie Hardera na lepsze, tak jak zmieniła życie niezliczonych innych ludzi.