Jak zauważyli naukowcy z organizacji non-profit Center for Addiction, ponad 40 milionów Amerykanów cierpi z powodu uzależnienia. Oznacza to, że zaskakująco jedna na siedem osób zmaga się z nadużywaniem substancji. To więcej niż liczba osób cierpiących na raka, cukrzycę, a nawet choroby serca. A jednak wiele osób trzyma się przekonania, że uzależnienie jest słabością woli, a nie chorobą. Jeśli jesteś jednym z tych 40 milionów, być może szukasz odwyku od narkotyków. I jeśli mieszkasz w okolicy, może to mieć sens na początku. Ale zanim zapiszesz się na odwyk narkotykowy, powinieneś zbadać wszystkie swoje opcje. Zamiast tego, rozważając kierunek do centrum leczenia uzależnienia od narkotyków w Jacksonville na Florydzie.

Czy odwyk narkotykowy to właściwy wybór?

Nie planowałeś zostać uzależnionym. Ale przez nawet badania odwyku narkotyków masz podjęte istotne pierwszy krok. Rzeczywiście, czy kończy się w odwyku narkotyków, czy nie, ważną rzeczą jest to, że wybrałeś, aby rozpocząć odzyskiwanie.

Może się wydawać, że z powodu swojego położenia geograficznego, odwyk narkotykowy jest dobrym pomysłem. Ale to może nie być w przypadku, zwłaszcza jeśli nie są w stanie znaleźć program tam, który odpowiada Twoim szczególnym potrzebom. Teraz jest czas, aby zdecydować dokładnie, co to jest, że szukasz w programie odwykowym.

Co się z tym wiąże? Przede wszystkim program, który wybierzesz, powinien specjalizować się w leczeniu substancji, od której jesteś uzależniony. Nie wszystkie metody leczenia uzależnień są sobie równe, a próba leczenia uzależnienia od heroiny tak, jak np. uzależnienia od alkoholu, jest więcej niż błędna. W rzeczywistości może to być bardzo niebezpieczne.

Po drugie, leczenie uzależnień polega na przełamywaniu niezdrowych wzorców. A wielu osobom trudno jest to zrobić w miejscu, w którym żyją. Przerwanie cyklu uzależnienia jest trudniejsze, gdy pozostaje się w miejscach, w których kiedyś używało się substancji. To ma sens. I to jest kolejny z głównych powodów, aby nie brać pod uwagę odwyku narkotykowego.

Podwójna diagnoza: Nowe podejście do uzależnienia

Innym specyficznym sposobem leczenia, który powinien być na twojej liście jest podwójna diagnoza. Programy terapii uzależnień nie powinny skupiać się tylko na leczeniu konkretnego uzależnienia. Powinny one również mieć na celu zajęcie się wszelkimi problemami psychicznymi leżącymi u podstaw tego uzależnienia. Ten aspekt leczenia uzależnień jest żałośnie niedoceniany. Specjaliści od uzależnień od dawna wiedzą, że osoby cierpiące na lęki, depresję i PTSD są bardziej narażone na rozwój uzależnienia. Leczenie uzależnienia bez uwzględnienia stanu psychicznego, który leży u jego podstaw, jest receptą na powrót do nałogu.

Według National Alliance on Mental Illness, w 2018 roku ponad 9 milionów osób miało podwójną diagnozę w samej Ameryce. Niestety, większość ośrodków odwykowych nie stosuje tego podejścia. A jeśli nie jest oferowany w odwyku narkotykowym w, możesz chcieć rozważyć inną opcję.