Czy istnieje niedobór benzoesu?

Istnieje kilka kluczowych obaw związanych z dostępem do benzoesu. Leki te są powszechnie przepisywane osobom cierpiącym na zaburzenia paniczne i silne stany lękowe. Mogą one działać dobrze, aby pomóc zminimalizować niektóre z tych zagrożeń. Ostatnio nastąpił wzrost liczby benzosów przepisywanych przez lekarzy wszystkich rodzajów - wywierając presję na łańcuch dostaw, aby nadążyć.

Wzrosły wskaźniki lęku. W Stanach Zjednoczonych poziom lęku jest znacznie wyższy niż w innych krajach. Wiele osób ma wrażenie, że wyższy niepokój, którego doświadczają, pochodzi z różnych źródeł. Obejmuje to rosnące obawy o stabilność finansową, COVID-19, i problemy w związkach. Brak dostępu do opieki w zakresie zdrowia psychicznego dla niektórych osób również sprawił, że bardzo trudno jest przebrnąć przez dzień.

Wszystko to doprowadziło do wzrostu popytu na benzole, jedne z najczęstszych leków stosowanych w leczeniu tych schorzeń. To, w połączeniu z brakami w łańcuchu dostaw spowodowanymi pandemią, utrudniło niektórym ludziom uzyskanie leków, których chcą i potrzebują, aby sobie poradzić.

Rozpoznawanie zagrożeń związanych z benzoesem

Niedobór benzoesu uświadamia, że wiele osób używa tych leków, aby przetrwać trudne sytuacje. Chociaż są one odpowiednie w niektórych sytuacjach, przy długotrwałym stosowaniu mogą być niebezpieczne. Co więcej, leki te wiążą się z licznymi skutkami ubocznymi, w tym poważnym uzależnieniem. W związku z tym lekarze starają się ograniczyć czas stosowania tych leków, gdy tylko jest to możliwe. Dla tych, którzy są uzależnieni, może to prowadzić do intensywnego odstawienia i komplikacji zdrowotnych.

Czy jesteś uzależniony?

Dla niektórych osób, niedobór benzo może ujawnić uzależnienie od benzo. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać tych leków i czujesz fizyczne i psychiczne objawy odstawienia, to jest to wskazówka, że możesz mieć problem. Uzależnienie może zdarzyć się ludziom, którzy używają leków zgodnie z zaleceniami lekarza. Może się to przydarzyć każdemu, kto nadużywa tych leków.

Możesz mieć uzależnienie, jeśli:

  • Potrzebujesz więcej leków niż wcześniej
  • Przedwcześnie skończyła Ci się recepta
  • kontaktowałeś się z więcej niż jednym lekarzem w celu uzyskania pomocy
  • Ukrywasz, ile zażywasz
  • Odczuwasz ból lub dyskomfort, kiedy nie masz dostępu do leków.

Nie musisz być ofiarą niedoboru benzoesu. Zamiast tego, dlaczego nie wykorzystać tego czasu na oczyszczenie się z wszelkich narkotyków?

Znalezienie drogi naprzód może oznaczać zaprzestanie używania tych leków

W odpowiednich sytuacjach benzoes może być pomocny. Jeśli jednak zmagasz się z uzależnieniem, być może lepszym rozwiązaniem będzie podjęcie terapii, która pozwoli Ci przestać je zażywać. Nasz zespół w Lakeview Health może Ci w tym pomóc dzięki wielu różnym programom leczenia uzależnień, w tym:

  • Usługi detoksykacji dla kobiet
  • Detoksykacja dla mężczyzn
  • Programy leczenia z zamieszkaniem
  • Intensywny program ambulatoryjny
  • Program częściowej hospitalizacji