Bez względu na to, czy dzieci uczęszczają do szkoły podstawowej, do liceum, czy też rozpoczynają studia, obecny rok szkolny jest prawdopodobnie trudny. Miliony dzieci uczą się teraz w domu co najmniej w połowie, a wielu rodziców nie stać na wynajęcie prywatnych korepetytorów. Oznacza to, że rodzice biorą na siebie odpowiedzialność za edukację swoich dzieci lub przynajmniej za to, by nadążały za programami nauczania online, pracując i przetwarzając stres związany z pandemią na całym świecie.

Rodzice w całych Stanach Zjednoczonych czują się przeciążeni i przeciążeni w czasie, który również ogranicza interakcje społeczne. Dla rodziców w okresie rekonwalescencji, może to prowadzić do niebezpiecznych wzorców myślowych i zachcianek, które zagrażają ich trzeźwości.

Jeśli Ty lub ktoś kogo kochasz balansuje pomiędzy stresem związanym z edukacją Twoich dzieci a wyzdrowieniem z uzależnienia, mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci to nieco ułatwić.

5 Online Learning Tips for Parents in Recovery (Porady dla rodziców w okresie rekonwalescencji)

  1. Na pierwszym miejscu stawiaj zdrowie i dobre samopoczucie. Edukacja Twojego dziecka jest ważna, ale stajesz się mniej efektywnym nauczycielem i przewodnikiem, gdy nie dbasz o własne zdrowie fizyczne i emocjonalne. Priorytetem jest sen, zdrowa żywność, ćwiczenia fizyczne, a może medytacja lub modlitwa.
  2. Zorganizuj swoje środowisko nauki online. Ty no możesz mieć domowego biuro poświęcać domową pracę, nie mówiąc już o szkoleniu, więc wyznacza jeden teren domowy słuzyć jako twój klasa. Umieszcza komputer z wygodnym krzesłem w tym obszarze i organizuje jakaś szkolne materiały i papierkową pracę tak, że wszystko jest łatwe do znalezienia. Schludne, uporządkowane środowisko będzie sprzyjać czystemu umysłowi, a bałagan i dezorganizacja będą sprzyjać rozproszonemu myśleniu.
  3. Skontaktuj się z nauczycielami i doradcą Twojego dziecka. Dziecko może nie widywać się z nauczycielami osobiście, ale szkolne programy internetowe zawierają prawdziwych nauczycieli, którzy prawdopodobnie udzielą wskazówek i wsparcia rodzicom, gdy zostaną poproszeni o pomoc.
  4. Stwórzcie sieć wsparcia. Grupy mediów społecznościowych są pełne rodziców manewrujących edukacją online i innych czynników stresogennych w naszym nowoczesnym świecie. Poświęcenie nawet pół godziny co kilka dni na nawiązanie kontaktu z innymi rodzicami może złagodzić stres na tyle duży, by utrzymać swój umysł na właściwej drodze.
  5. Trzymaj się swoich umiejętności i technik regeneracji. Rodzice w rekonwalescencji mają specjalne zasoby, które mogą używać dostawać przez trudnych czasów. Myśleć z powrotem co pomagałeś ty dostawać przez twój wczesnych dni trzeźwości i zaczynać ćwiczyć tamte techniki znowu.

Jak zmniejszyć internetowy stres związany z nauką dla dzieci

Nauka online staje się jeszcze większym stresem dla rodziców, gdy zaangażowane w nią dzieci nie uczą się dobrze w domu. Niektóre dzieci potrzebują struktury dnia szkolnego i wsparcia ze strony wielu nauczycieli i przyjaciół, aby osiągnąć wybitne wyniki w nauce.

Kiedy rutynowy dzień szkolny zostaje zastąpiony tygodniami i miesiącami spędzonymi w domu tylko z bliskimi członkami rodziny, dzieci te walczą o to, by dotrzymać kroku swoim rówieśnikom. Mogą też zmagać się z problemami emocjonalnymi, które wynikają z izolacji od przyjaciół, ograniczonego światła słonecznego i aktywności fizycznej, a także martwić się o bieżące wydarzenia.

Jeśli masz dziecko, które ma kłopoty, są pewne rzeczy, które możesz zrobić, w tym:

  • Stwórzcie plan zajęć dla waszego gospodarstwa domowego i trzymajcie się go. Możesz naśladować strukturę zapewnioną przez szkołę, ale każdy członek rodziny musi wejść na pokład.
  • Wyjdź na zewnątrz tak często, jak to możliwe. Chodzić na codzienne spacery. Chwyć za smycz i zabierz psa do parku. Słońce i ćwiczenia złagodzą stres rodziców w czasie rekonwalescencji, a jednocześnie dadzą dzieciom miejsce na uwolnienie energii.
  • Poszukaj w swojej okolicy współpracowników do nauki i grup szkolnych. Wiele nowych grup tworzy się teraz, gdy miliony rodziców zmuszonych jest do nauki w szkole domowej z niewielką ilością czasu i szkoleń.