Czy ktoś jest na tyle stary, by pamiętać program telewizyjny "The Six Million Dollar Man"?

Dla tych z was, którzy nie są zaznajomieni z tym wybuchem z przeszłości telewizji, oto szybkie streszczenie....

Pilot testowy Steve Austin bierze udział w ognistej katastrofie, a części jego uszkodzonego ciała zostają zastąpione przez bioniczne komponenty. W rezultacie staje się chudy, średnia ass-kicking maszyna przeciwko siłom zła wszędzie.

Co to ma wspólnego z regeneracją? Ok, może to naciągane, ale załóżmy nasze czapki kreatywnego myślenia. Dla tych z was, którzy mają trochę czystego i trzeźwego czasu pod swoim pasem, cofnijcie się do czasu, kiedy aktywnie używaliście... w jakim stanie było wasze ciało, umysł i duch? Całkiem cholernie brzydkie i pokiereszowane, prawda?

Kiedy latasz wysoko w uzależnieniu od lat, lądowanie w katastrofie może być bardzo bolesne. Wchodząc na terapię, aby zająć się swoimi problemami związanymi z nadużywaniem substancji, otrzymujesz opiekę i narzędzia, których potrzebujesz, aby odbudować siebie jako Ty 2.0. Każdy uzależniony staje przed wieloma trudnymi wyzwaniami w pierwszych dniach swojego powrotu do zdrowia - i ze wszystkich przeszkód, z jakimi może się zmierzyć, ma największe trudności w radzeniu sobie ze stresem.

Nie ma wątpliwości, że szerokie i nieprzewidywalne wahania nastroju, które towarzyszą wczesnej trzeźwości. Ponieważ organizm stopniowo pozbywa się toksyn i patogenów, które gromadziły się przez lata nadużywania alkoholu, powrót do normalności może zająć trochę czasu.

W tym krytycznym okresie procesu zdrowienia, ci, którzy są świeżo po wytrzeźwieniu, mogą odnieść duże korzyści z praktykowania technik relaksacyjnych i innych form holistycznego leczenia uzależnień. Jedną z technik, która może zapewnić doskonałe korzyści w procesie zdrowienia jest Reiki. Oprócz wspierania relaksu i spokoju, wykorzystanie terapii Reiki dla uzależnień może również zapewnić liczne korzyści zdrowotne i duchowe.

Czym dokładnie jest Reiki?

Więc nigdy nie słyszałeś o Reiki? To dobrze, wyjaśnimy to.

Dla tych, którzy mogą nie być zaznajomieni z praktyką, terapia Reiki jest japońską praktyką duchową, która miała swoje początki na początku20 wieku i jest klasyfikowana jako forma medycyny holistycznej, która jest praktykowana w jakiejś formie przez ludzi wielu kultur na całym świecie. Jak stwierdzono we wstępie, terapia Reiki przynosi korzyści jednostce poprzez promowanie relaksu i zachęcanie organizmu do naturalnych mechanizmów leczniczych.

Podstawową filozofią Reiki jest to, że nasze ciała są napędzane przez niewidoczną energię życiową znaną jako Ki (lub qi). Ki przepływa przez nasze ciało i ta siła życiowa jest tym, co powoduje, że żyjemy. Jeśli nasze Ki jest niskie, to częściej chorujemy lub odczuwamy stres. Podobnie, jeśli nasza energia życiowa jest wysoka, jesteśmy bardziej zdolni do bycia szczęśliwymi, zdrowymi i w całkowitej harmonii. Praktycy Reiki stosują tę technikę poprzez uzdrawianie dłoni, podczas którego terapeuta stara się przekazać uzdrawiającą energię poprzez swoje dłonie, aby pomóc w uruchomieniu przepływu Ki.

Istnieją dwa główne rodzaje Reiki, które praktycy mogą wykorzystać, są to japońskie Reiki i zachodnie Reiki. Główna różnica między nimi polega na tym, że osoby praktykujące zachodnie Reiki wykorzystują określony zestaw uzdrawiających wzorców dłoni do leczenia różnych schorzeń i opierają się na systemach czakr, które wywodzą się z indyjskich form uzdrawiania. Tradycyjne japońskie Reiki opiera się na tradycyjnym japońskim systemie energetycznym, który koncentruje się na hara, czyli duchu witalnym, który znajduje się tuż pod pępkiem.

Jedną z największych korzyści płynących z terapii Reiki w przypadku uzależnień jest fakt, że techniki, które praktycy wykorzystują są bardzo proste do nauczenia się i opanowania, a każdy może je wykorzystać w dowolnym momencie. Podobnie jak w przypadku innych form wschodnich sztuk leczniczych, praktycy Reiki przekazują techniki osobom biorącym udział w sesjach terapeutycznych, aby mogły one nadal z nich korzystać po zakończeniu leczenia. Terapia Reiki w przypadku uzależnień może być skutecznym narzędziem uzupełniającym w długoterminowym planie zdrowienia.

Co dzieje się podczas sesji Reiki?

Dla tych, którzy zdecydują się na włączenie terapii Reiki do swojego planu leczenia uzależnień, przekonają się, że sesje Reiki nie wymagają wielu przygotowań.

Choć procedura może się różnić w zależności od konkretnego stylu, ogólne elementy większości sesji Reiki przebiegają w określony sposób. Na początek, ci, którzy uczestniczą w sesjach Reiki muszą nosić wygodne ubrania, które nie ograniczają ich ruchów w żaden sposób. Dodatkowo, przed każdą sesją Reiki należy zdjąć biżuterię, paski i inne akcesoria. Klient zazwyczaj rozpoczyna sesję leżąc płasko na plecach, a terapeuta zaczyna skupiać energie w dół ciała, zaczynając od głowy klienta.

Terapeuta Reiki zazwyczaj kładzie swoje dłonie lekko na różnych częściach ciała, lub umieszcza swoje dłonie blisko skóry klienta. Terapeuta może skupić swoją uwagę na konkretnej części ciała, i może to zrobić przez kilka minut. Ci, którzy są w trakcie terapii Reiki dla narkomanii może doświadczyć dziwnych wrażeń w ich ciele, które mogą wskazywać na przepływ energii coursing przez ich ciało. W niektórych przypadkach, są osoby, które twierdzą, że czują się tak, jakby unosiły się nad ich ciałem.

Korzyści z Reiki w leczeniu uzależnień

Terapia Reiki dla narkomanii może zapewnić nowo odzyskiwania ludzi wiele istotnych korzyści, które mogą pomóc w ich odzysku. Na początek, terapia Reiki dla uzależnień może pomóc zminimalizować ból i dyskomfort, który jest związany z procesem detox. Jeśli wykonane w ciągu kilku pierwszych dni detox, terapia Reiki może pomóc uczynić objawy odstawienia bardziej znośne do zniesienia. Po drugie, ludzie są w stanie lepiej radzić sobie ze stresem odzysku i życia w zdrowszy sposób.

Dodatkowo, terapia Reiki dla narkotyków i alkoholu uzależnienia również pomaga tych nowo odzyskania czynienia z gniewu i urazów. Te konkretne emocje są wspólne wyzwalacze, które mogą prowadzić ludzi z powrotem do aktywnego uzależnienia. Terapia Reiki pomaga również naprawić fizyczne i psychiczne szkody, że uzależnienie powoduje i pozwala osobie wrócić na ścieżkę w kierunku zdrowego stylu życia.

Jeśli szukasz leczenia narkotyków, lub jeśli szukasz jakości leczenia narkotyków dla przyjaciela lub bliskiej osoby, obiekt, który oferuje terapię Reiki lub inne formy holistycznej terapii uzdrawiania są zdecydowanie warto sprawdzić.